Jak założyć konto w banku – praktyczne wskazówki

Jak założyć konto w banku – praktyczne wskazówki

Założenie konta w banku jest banalnie prostą i nieskomplikowaną czynnością. Jeśli chcemy przed pójściem do placówki zasięgnąć porady, jak założyć konto w banku – to możemy zapytać kogoś z najbliższych, kto już od dawna korzysta z własnego. Warto zasięgnąć wstępnej porady, ponieważ okazać się może, że nie we wszystkich bankach opłaty za prowadzenie konta są jednakowe. Często też można natrafić na oferty darmowych kont, gdzie nie ponosimy żadnych kosztów za prowadzenie.

Założenie konta może się odbywać w sposób bezpośredni, w placówce dowolnie wybranego banku, a także przez Internet. Przy tej drugiej opcji nie musimy wychodzić z domu, a założenie konta potwierdzamy jedynie poprzez kliknięcie na link, który przyjdzie z banku na naszą prywatną pocztę elektroniczną. Większość Polaków woli jednak zakładać konta bankowe w sposób tradycyjny. W placówkach bankowych konsultanci prezentują różne rodzaje kont. Z drugiej strony warto jednak skusić się na otwarcie rachunku przez kuriera, ponieważ obecnie każdy bank ma w ofercie promocję na start, pozwalającą zarobić 200 zł lub więcej za samo założenie konta.

konto w bankuJak założyć konto w banku i które wybrać dla siebie?

Pragnąc skorzystać z ofert bankowych, warto udać się do punktu konsultacyjnego. Czeka tam na nas cała seria ulotek, z którymi dobrze będzie się zaznajomić. Jedna ulotka odpowiada oddzielnemu rodzajowi kredytu. Mogą mieć one różne oprocentowania oraz okresy spłaty, na co też trzeba zwrócić uwagę, jeśli planujemy kredyt o wysokiej wartości.

Założenie konta w banku zazwyczaj wiąże się z wzięciem kredytu. Jeśli sami z siebie nie chcemy korzystać z zobowiązania, konsultanci bankowi przedstawią nam na tyle bogatą liczbę ofert, że spośród wszystkich propozycji prawdopodobnie uda się wybrać konkretną. Cel jest drugorzędny. Możemy przeznaczyć fundusze na wycieczkę, remont lub ważne zakupy do domu – najważniejsze, że konto, na które wpłyną pieniądze, zostanie założone i zdobędzie status aktywnego.

Przy zakładaniu konta w banku niezbędne jest podanie swoich danych osobowych oraz adresu zameldowania. Ważne będą także formularze kontaktowe – bank musi znać nasz numer telefonu oraz adres skrzynki mailowej. Konsultant przy zakładaniu nam konta zaproponuje nam także osobistą kartę kredytową, ale nie musimy się na nią zgadzać, jeśli nasze potrzeby nie zmuszają nas do regularnego wypłacania pieniędzy w bankomatach. Chociaż, nie da się ukryć, że robienie zakupów przy użyciu karty jest znacznie wygodniejsze, niż tradycyjne.

Jak założyć konto w banku i nie przepłacać?

Każdy bank za prowadzenie konta pobiera opłaty miesięczne. Są też banki, które nie pobierają żadnych opłat, ale całkowicie bezpłatne konto zdarza się z reguły rzadko. Nawet jeśli za konto nie płacimy, w ofercie bankowej mogą być dodatkowe ukryte opłaty i prowizje, których na pierwszy rzut oka się nie zauważa. Oczywistym będzie więc prawo wyboru najtańszej oferty, choć wysokie premie na start pozwalają wielu klientom na zarabianie na kontach bankowych.

Opłaty za prowadzenie konta bankowego zaczynają się od niecałych 6 złotych miesięcznie, w zależności od rodzaju i renomy banku za prowadzenie konta płacić można nawet 20 złotych miesięcznie. Mimo iż kont bankowych możemy mieć dowolną ilość, w rocznym przeliczeniu z tych opłat wychodzi całkiem spora suma. Dlatego najbardziej sprawdzają się banki z najtańszymi kosztami prowadzenia kont oraz z szeregiem korzyści dla klientów.