Przelew z karty kredytowej, czy to dobre rozwiązanie?

Przelew z karty kredytowej, czy to dobre rozwiązanie?

Kiedy bardziej opłaca się wykonać przelew z karty kredytowej, a kiedy pozostać przy rozwiązaniu przelewu tradycyjnego. Specjaliści mówią, że to bardzo indywidualne rozwiązanie. Trzeba wiedzieć, że robienie przelewów tradycyjnych nie zawsze jest bezpieczne w sieci. Nasze dane przepływają w średnio lub w ogóle niechronionych strefach, przez co narażone są na trafienie w ręce osób niepowołanych. Mogą one później mieć dostęp do naszego konta oraz danych osobowych. Przelew z karty kredytowej eliminuje wszelkie zagrożenia tego typu.

Najczęściej przelewy z karty kredytowej polecane są do płacenia za zakupy w sklepach internetowych, zwłaszcza tych zagranicznych, gdzie nie przyjmowane są polskie pieniądze, tylko euro. Każda karta kredytowa ma przyporządkowany określony kod, znajduje się on tuż koło paska magnetycznego, na odwrocie karty. Ten kod zawsze wpisujemy przy płaceniu za zakupy kartą, gdy tylko wyświetli nam się formularz po zaznaczeniu opcji. Kilka tych cyfr łatwo jest też zapamiętać na przyszłość.

Dodatkowo musimy pamiętać, że posiadacz karty kredytowej nie zawsze będzie miał rachunek osobisty. Powszechnie dostępne są karty kredytowe bez konta, więc czasami może być to jedyne rozwiązanie.

Przelew z karty kredytowejPrzelew z karty kredytowej – ile to kosztuje

Opłaty za przelew z karty kredytowej są symboliczne, często zdarza się też tak, że oferta bankowa daje prawo do wykonywania tego typu przelewów zupełnie za darmo, co jeszcze zwiększa chęć na kolejne zakupy w sieci. Dzięki przelewom z karty kredytowej nie musimy zmagać się ze stale przedłużającym się procesem logowania oraz kierowaniem się do rubryk z transakcjami, okienkami przelewów oraz wpisywaniem danych do przelewu, które wolelibyśmy zachować jako zupełnie i absolutnie prywatne. Przelewem z karty kredytowej zapłacić możemy nie tylko za zakupy w dalekim sklepie internetowym, ale także za usługi, jakie w danym momencie będą nam potrzebne. Rozwiązanie to może okazać się zbawienne np. w sytuacji, gdy potrzebujemy pilnie uregulować zaległe rachunki za energię czy za wodę. Banki traktują nasze przelewy z kart kredytowych zależnie od tego, jak dane operacje zostaną przez nie sklasyfikowane. Mogą to być transakcje gotówkowe lub bezgotówkowe, a w tym drugim przypadku istnieje możliwość oszczędzenia na prowizjach i odsetkach przy wypłacie z karty kredytowej w bankomacie.

Przelew z karty kredytowej – szybkie płatności

Mimo że do niedawna promocje na karty kredytowe dawały możliwość bezpłatnego robienia przelewów, to stopniowo ta sfera zaczyna ulegać stanowczym zmianom. W przyszłości wszystkie przelewy dokonywane za pośrednictwem karty kredytowej będą już płatne. Zwiększy to zapewne nasze zadłużenie. Progi procentowe opłat będą dosyć wysokie, ponieważ wielkie korporacje bankowe też chcą zarobić na wpływie nowoczesnych technologii w stosunku do metod płatności. Każda karta kredytowa posiada tylko jeden kod do wykorzystania przy przelewach. Jest to na pewno znacznie wygodniejsze od tradycyjnej karty zdrapek, jakiej używa się w przypadku robienia przelewu przez konto internetowe. Tutaj nie musimy wpisywać zaległego numeru i pilnować, kiedy wszystkie zdrapki zostaną już w pełni wykorzystane. Szybka płatność z kartą kredytową jest jak najbardziej opłacalna, nawet wtedy, gdy za każdy przelew będą pobierane kolejne opłaty. Opłata jest pewną wartością procentową od kwoty przelewanej, nie jest ona stałą wartością.