Wirtualna karta płatnicza – nowość w dziedzinie płatności

Wirtualna karta płatnicza – nowość w dziedzinie płatności

 

Wirtualna karta płatnicza powstała jako zamiennik tradycyjnych kart, które na co dzień wszyscy stosujemy przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie w naszym kraju, gdzie do wszelkich nowinek internetowych pod kątem płatności podchodzi się bardzo nieufnie. Wirtualne karty płatnicze umożliwiają wykonywanie przelewów na specjalne życzenie poprzez telefon lub korespondencję mailową z bankiem, w którym mamy założone konto. Takie rozwiązanie posiada mnóstwo zalet, ale dobrze jest być świadomym również wad. Internetowe karty płatnicze są świetnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy często robią zakupy w sieci. Możliwość płacenia wirtualna kartą płatniczą wprowadziło mnóstwo sklepów internetowych, na czele z najpopularniejszym Amazonem, gdzie każdego dnia zamawiane są miliony towarów o różnym przeznaczeniu. Wirtualna karta płatnicza usprawnia wszelkie procesy dotyczące płatności, dzięki temu procedury przepływu pieniędzy między bankami niepotrzebnie się nie przedłużają.

Wirtualna karta płatniczaWirtualna karta płatnicza – wygoda, na którą warto się zdecydować

Polacy średnio ufają rozwiązaniom technicznym w postaci wirtualnych kart płatniczych. Jest to w pełni uzasadnione. Trzeba też pamiętać, że istnieje pewne ryzyko niebezpieczeństw przy korzystaniu z takiego rozwiązania płatności. W systemach, także bankowych działają hakerzy, którzy mogą poprzez włamanie się na konta bankowe kompletnie je oczyścić. Jest to więc dość ryzykowna sytuacja. Żeby móc płacić kartą wirtualną za dowolne zakupy, najpierw trzeba ją doładować. Każda karta posiada odpowiedni kod, a także numer CVC służący do autoryzacji czynności płatniczych. Tylko od nas zależy, jaką kwotą doładujemy naszą internetową kartę płatniczą.  Karta jest świetnym ułatwieniem przy dokonywaniu transakcji międzynarodowych. Jeśli często robimy zakupy w zagranicznych sklepach, z taką kartą łatwiej będzie się dokonywało formalności płatniczych.

Wirtualna karta płatnicza – sprawne operowanie

Z wirtualną kartą płatniczą możemy być pewni bezpieczeństwa naszych danych. Zwykłą kartę kredytową można zgubić, w najmniej oczekiwanym momencie może nam ona wypaść z portfela lub zostać ukradziona. W przypadku wirtualnej wersji nie ma mowy o zagubieniu. Każdy wydatek, jakiego dokonamy za pośrednictwem karty, zostanie udokumentowany. Będzie można łatwo przeglądać historię wydatków, co także pozwoli nam racjonalnie do nich podchodzić. Korzystanie z karty oczywiście wymaga logowania się na stronie banku, gdzie założyliśmy wcześniej nasze konto. Każda karta tego typu ma dość ograniczony czas ważności – można ją stosować od kilku miesięcy do kilku lat, zupełnie inaczej, niż w przypadku kart kredytowych tradycyjnych, które ważne są o wiele dłużej. Wirtualne karty płatnicze polecane są nie tylko wielbicielom zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, ale również właścicielom firm, którzy każdego dnia wykonują liczne przelewy pod silną presją czasu. Takie rozwiązanie pozwala dokonać wielu transakcji za jednym podejściem.