Zarabianie na kontach bankowych – na czym to polega?

Zarabianie na kontach bankowych dzięki stale organizowanym promocjom leży w zasięgu każdego Polaka. Chociaż ze względu na konieczność trzymania się sztywnych, biurokratycznych reguł wiele osób nie decyduje się na korzystanie z bankowych okazji, dla ciebie może być to źródło nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Na czym polega zarabianie na kontach bankowych?

Zarabianie na kontach bankowych to nic innego jak branie udziału w promocjach dla nowych klientów, które organizują niemal wszystkie banki w Polsce. Za założenie nowego rachunku przez klienta, który nie ma jeszcze konta w danym banku, otrzymuje się bonus. Zazwyczaj ma on postać przelewu pieniężnego, ale często otrzymać można również bony na Allegro czy do Biedronki. Oprócz samego podpisania umowy, przez kilka miesięcy należy wykazać na koncie podstawową aktywność: zapewnić wpływy czy dokonać określonej liczby transakcji bezgotówkowych.

Nagrody w okazjach bankowych sięgać mogą kilkuset złotych. Chociaż liczba atrakcyjnych promocji jest oczywiście ograniczona, przy kilkunastu instytucjach tego typu na rynku na spokojnie można uczynić z zarabiania na kontach bankowych dodatkowe źródło dochodu, a zgromadzone w ten sposób pieniądze odłożyć na wakacje. Zazwyczaj zarobić można w ten sposób co najmniej 200 zł, a kwoty bywają i dwa razy wyższe.

Ile można dostać za nowe konto bankowe?

Zarabianie na kontach bankowych to sztuka polegająca nie tylko na rzetelnym wypełnianiu postawionych przez bank zadań, ale również wyczekiwaniu na doskonałą okazję. Premie za nowe konta potrafią rosnąć i maleć z miesiąca na miesiąc. Przede wszystkim warto obserwować trendy. Niemal stuprocentowo pewne jest, że jeśli w jednym miesiącu któryś z banków rzuci rekordową kwotę, w ten czy inny sposób pójdzie w jego ślady konkurencja i przez najbliższy kwartał możemy liczyć na hossę. Jako że można mieć nieograniczoną liczbę kont bankowych, oznacza to prawdziwe żniwa!

A jaka kwota jest już dobra? W chwili pisania tych słów żelaznym standardem jest co najmniej 200 zł, ale banki odbiegają od tej kwoty zarówno na minus (100 zł w kombinacji dwóch promocji Getin Banku), jak i na plus (350 zł z kilku promocji Santandera). Warto pamiętać, że wiele banków przyznaje premie również tym klientom, którzy mieli konto przed kilkunastoma miesiącami, ale z jakichś powodów je zlikwidowali. Po otrzymaniu nagrody na konto warto więc przelać pozostałe środki na podstawowy rachunek, po czym zamknąć konto i skorzystać z kolejnej promocji po odczekaniu wymaganego przez bank okresu. Być może szybko przyjdzie okazja zarobić 100 zł w jeden dzień!

Jak zarabiać jeszcze więcej na kontach bankowych?

Zarabianie na kontach bankowych można przenieść na jeszcze wyższy poziom wraz z lepszymi zarobkami. Spore kwoty przyznawane są za płatności kartami kredytowymi. W niektórych bankach odzyskamy nawet 800-900 zł rocznie z dokonywanych płatności, a dzięki spłacie zadłużenia w terminie bezodsetkowym nie wydamy na to ani dodatkowej złotówki. Za samo wyrobienie karty również otrzymać można premie, zazwyczaj przyznawane w bonach. Jako że kredytówka jest produktem przynoszącym bankom spore profity, potrafią one przyznawać za jej wydanie równowartość nawet 400-500 zł do wydania w Biedronce lub na Allegro. Przed skorzystaniem z okazji trzeba jednak upewnić się, czy strona internetowa jest prawdziwa. Zbyt dobra okazja może oznaczać okazję zwyczajnie nieprawdziwą.

Innym sprytnym sposobem jest korzystanie z programów poleceń. To opcja dobra szczególnie dla osób, które mają rodzinę lub mogą poszczycić się świadomymi finansowo znajomymi. Za polecenie konta osobistego czy karty kredytowej można uzyskać najróżniejsze kwoty, ale zazwyczaj nie wymaga to od klienta większego wysiłku – ktoś zakłada z linka rekomendującego rachunek lub wpisuje odpowiedni kod we wniosku, a my po prostu zarabiamy. Kwoty w zależności od instytucji sięgają od 50 do 200 zł za jednego namówionego klienta.