Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

 

Spośród wszystkich dostępnych form pożyczek na rynku, najczęściej sięgamy po kredyty gotówkowe. Nie jest to nic zaskakującego, gdyż opiewają na stosunkowo niskie kwoty i pozwalają na bieżące niespodziewane wydatki, których w swoim życiu doświadczamy częściej, niż zakupu samochodu, czy nieruchomości. Aczkolwiek równocześnie oraz częściej napotykamy się na stwierdzenia, że od kredytów lepiej trzymać się z dala, ale czy na pewno?

 

kredyt gotówkowy
kredyt gotówkowy

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W przypadku, gdy sytuacja w żaden sposób nas nie przymusza do zdobycia natychmiastowego zastrzyku gotówki i możemy sobie odmówić – powinno się to wielokrotnie przemyśleć. Wszak pożyczka sama w sobie kosztuje i skoro i tak obecnie nie stać nas na dany kaprys, sensowniej byłoby sobie odmówić. Co innego w przypadku, gdy na jakąś okazję nas nie stać w danej chwili, ale zyski z jej zakupu znacznie przewyższą koszt kredytu. Powiedzmy, że trafiła się bardzo interesująca wyprzedaż produktu, który i tak mieliśmy w planach nabyć, ale nie posiadamy aktualnie potrzebnej gotówki. Jeżeli posiadając stały dopływ pieniędzy, dodatkowa rata nie spowoduje zbyt dużego miesięcznego obciążenia – wzięcie kredytu może być niczym innym jak opłacalną inwestycją.

Kiedy udać się po kredyt gotówkowy

Po kredyt gotówkowy sięgają też osoby mające potrzebę szybkiego zakupu sprzętu ułatwiającego pracę, pozwalającego dorobić sobie po godzinach, czy zdobycia niezbędnej wiedzy. Jest to inwestycja w swój rozwój, swój zarobek, więc odkładanie przez kolejne miesiące w oczekiwaniu na zakup, może przynieść wielokrotnie więcej strat niż pożytku. Tracimy niepotrzebnie miesiące życia odkładając każdy grosz, mając jednocześnie zablokowane bieżące dodatkowe zarobkowanie.

 

Najczęściej niestety to nie takie przypadki pchają nas do wzięcia szybkiej pożyczki w gotówce. Najszerszą grupą są klienci z przejściowym problemem, nagłym wypadkiem, czy niespodziewanym wydatkiem. Wówczas nie ma się wyboru i to konieczność kieruje nogi człowieka w kierunku drzwi placówki bankowej. Jeśli już postaną tam nogi, zalecamy nie zapominać także o głowie i postaramy się to ułatwić dając kilka cennych rad.

 

W przypadku posiadania dobrej zdolności kredytowej, braku niespłaconych zobowiązań, oraz regularnego wynagrodzenia – warto na początek udać się właśnie do banku gdzie ono spływa. Jako stały klient, którego przelewy od pracodawcy widzi bank, z automatu uzyskujecie zdecydowanie lepszą ocenę zdolności kredytowej, a tym samym znacznie korzystniejsze warunki. W niektórych przypadkach operator może nam zaoferować drobną zapomogę całkowicie bez żadnych kosztów. Warto również o taką możliwość po prostu spytać, gdyż kredytodawca może udzielić takiej zgody pod warunkiem skorzystania z usługi innego instrumentu finansowego będącego w ofercie. Przykładem może być otwarcie dodatkowego konta oszczędnościowego, czy założenie karty kredytowej. Jeśli niestety posiadamy problemy z bieżącą wypłacalnością oficjalne banki mogą odrzucać nasze wnioski. Wtedy jedyną opcją pozostaną instytucje parabankowe, mające zdecydowanie mniejsze wymagania. Niestety wiąże się to również z większymi kosztami i krótszym czasem spłaty.